نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
وزیر نفت:
وزارت نفت از تمام امکاناتش برای صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی استفاده می‌کند
وزارت نفت از تمام امکاناتش برای صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی استفاده می‌کند
خبرگزاری آریا - وزیر نفت گفت: از تمام امکاناتمان برای صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی استفاده می کنیم و در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه شامگاه پنجشنبه (یکم خردادماه) در گفت‌وگوی زنده با بخش خبری شبکه یک سیما درباره این موضوع که پایان بخش دریایی پارس جنوبی به چه معناست، اظهار کرد: بدان معناست که تمام سکوهای این میدان مشترک گازی نصب و تمام خطوطی که گاز را از دریا و سکوها به خشکی می آورند، عملیاتی شده‌است.
وی با بیان اینکه با تکمیل 27 فاز متعارف پارس جنوبی نزدیک 800 میلیون مترمکعب گاز ترش از این میدان قابل برداشت است، افزود: این گاز پس از ارسال به پالایشگاه و شیرین سازی به شبکه سراسری تزریق می‌شود و همچنین بخشی ازآن به عنوان خوراک پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.
وزیر نفت درباره اینکه میزان برداشت ایران و قطر از این میدان مشترک هم اظهار کرد: ایرن هم اکنون روزانه 700 میلیون مترمکعب گاز از این میدان مشترک برداشت می‌کند که تا آخر سال 50 میلیون مترمکعب به این مقدار افزوده می‌شود.
به گفته وی، ایران در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از قطر جلوتر است.
زنگنه به این پرسش که وزارت نفت با توجه به افت قیمت نفت و کاهش درآمدهای نفتی چه برنامه‌ای برای گذشتن از سد تحریم دارد، اظهار کرد: همیشه گفتم ما خیلی برنامه‌های تحریم‌ شکنی را نمی‌گویم. تلاشمان این است کارهایمان را انجام دهیم و با تمام قدرت و احساس مسئولیت در مقابل دشمنی که ظالمانه و غیرقانونی به حقوق ما تجاوز کرده، ایستاده‌ایم.
وزیر نفت با تاکید بر اینکه ما از تمام امکاناتمان برای صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی استفاده می‌کنیم و در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد و کارمان را با قدرت انجام می دهیم، تصریح کرد: اجازه بدهید بیشتر از این دراین باره توضیح ندهم چون فقط ملت ایران حرف‌های من را نمی‌شنوند و دشمنان هم می‌شنوند.
1 خرداد 1399 - 10:23:49 ب.ظ
AryaNews.com ©