نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مدیرعامل گروه پتروپارس عنوان کرد:
350 هزار نفرساعت کار بی‌حادثه در ساخت جکت فاز 11 پارس جنوبی
350 هزار نفرساعت کار بی‌حادثه در ساخت جکت فاز 11 پارس جنوبی
خبرگزاری آریا - مدیرعامل گروه پتروپارس با توضیح ویژگی‌های فنی جکت سکوی نخست طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی به رئیس جمهوری و وزیر نفت گفت: برای نصب این سکو 350 هزار نفرساعت کار انجام شده است که خوشبختانه بدون حادثه بوده است.
به گزارش خبرنگار شانا، حمیدرضا مسعودی امروز (پنجشنبه، یکم خردادماه) در آیین آغاز عملیات نصب پایه نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی و از محل نصب جکت فاز 11 در آب‌های نیلگون خلیج فارس یادآور شد: جکت سکوی 11B پارس جنوبی به عنوان نخستین سازه دریایی این فاز 11ا ردیبهشت‌ماه امسال در یارد شرکت نفت سازه قشم بارگیری شد.
وی با بیان اینکه جکت این فاز هم‌اکنون آماده نصب است، درباره مشخصات فنی آن توضیح داد: وزن این چهارپایه و متعلقات آن معادل 2 هزار و 200 تن و دارای چهار پایانه و ارتفاعی برابر با 80 متر است.
مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه برای ساخت این جکت 350 هزار نفرساعت کار انجام شده که خوشبختانه بدون حادثه بوده است، افزود: در طراحی و ساخت این جکت به صورت کامل از طراحان، مشاوران و پیمانکاران داخلی استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه با نصب این جکت بلافاصله دکل حفاری برای حفر پنج حلقه چاه در گام نخست روی آن نصب خواهد شد، تصریح کرد: با حفر پنج حلقه چاه امکان برداشت روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز غنی از این فاز محقق می‌شود.
مسعودی با بیان اینکه هم‌اکنون ناوگان شناوری پیمانکار آماده نصب جکت است، از رئیس جمهوری خواست در صورت صلاحدید دستور آغاز عملیات نصب این جکت را صادر کند.
حسن روحانی، رئیس جمهوری پس از شنیدن این توضیحات اظهار کرد:
«از همه تلاش‌های دست‌اندرکاران فعالیت‌های نفت و گاز در منطقه حساس خلیج فارس و از شما و همه عزیزانی که هم اکنون تصویرشان را مشاهده می‌کنیم، قدردانی می‌کنم که در شرایط خاص امروز و ماه مبارک رمضان و همچین در شرایط کرونا دست از تلاش و فعالیت برنداشتند. ندای جهش تولید در سال 99 در شرایط سخت در گوش و جانمان است و بسیار خوشحالم که این اقدام امروز در فاز 11 آغاز می‌شود.
به نام خداوند بزرگ و با میمنت ماه مبارک رمضان و در آستانه عید فطر مبارک اقدام‌های لازم برای نصب پایه سکوی فاز 11 را آغاز کنید؛ علی برکت الله»
1 خرداد 1399 - 02:44:33 ب.ظ
AryaNews.com ©