نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
افزایش حقوق کارکنان 5 درصد کمتر شد
افزایش حقوق کارکنان 5 درصد کمتر شد
خبرگزاری آریا - طبق آن چه رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش متوسط 15درصدی حقوق در سال آینده اعلام کرده است، رشد حقوق کارکنان با کاهش پنج درصدی در مقایسه با سال جاری همراه خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری آریا، اگرچه هنوز لایحه بودجه 1399تکمیل نشده است، اما نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - امروز اعلام کرده افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به طور متوسط 15درصد خواهد بود. البته این رقم متوسط است و برای حقوق‌های پایین تا بیش از 20درصد نیز اعمال می‌شود.
این در حالی است که در لایحه بودجه سال جاری پیشنهاد 20درصد حقوق کارکنان مطرح شده بود که در ادامه بعد از بررسی‌هایی که در مجلس و در جریان تصویب بودجه به عمل آمد، افزایش حقوق 400هزار تومان به صورت یکسان و حداکثر 10درصد مصوب و درنهایت آن چه که اعمال شد، تقریبا افزایش متوسط 20درصد برای حقوق کارکنان و بازنشستگان را به همراه داشت.
براین اساس، اگر افزایش 15درصدی حقوق اعمال شود، حدود پنج درصد نسبت به سال جاری کاهش دارد که نوبخت دلیل این تغییر را روند کاهشی تورم در ماه‌های اخیر اعلام کرده و گفته است که با توجه به کاهش تورم نقطه به نقطه در دو ماه گذشته و پیش‌بینی ادامه این روند، افزایش حقوق کارکنان برای سال بعد به طور متوسط 15درصد است.
البته این رقم اعلامی نوبخت به معنای نهایی بودن آن نیست و به طور حتم حقوق مانند سال‌های اخیر یکی از پربحث‌ترین موارد در تصویب لایحه بودجه است و هرگونه تغییری محتمل است.
به گزارش ایسنا، برای سال 1399دولت منابع نفتی را به طور کامل از هزینه‌های جاری که محل پرداخت حقوق و دستمزد است، خارج کرده و باید درآمدهای جایگزین از جلمه منابع مالیاتی پاسخگوی پرداخت حقوق‌ها باشد.
-->
17 مهر 1398 - 03:24:44 ب.ظ
AryaNews.com ©