نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
اولین پریود بعد از سقط چه مدت طول میکشد؟
اولین پریود بعد از سقط چه مدت طول میکشد؟
خبرگزاری آریا -
اولین پریود بعد از سقط ,اولین پریود بعد از سقط جنین , زمان اولین پریود بعد از سقط جنین زمان اولین پریود بعد از سقط جنین
اولین پریود پس از سقط حدود 15 تا 40 روز طول می کشد و این مدت بستگی به زمان تخمک گذاری شما بعد از سقط دارد. ولی گفته میشود 2 تا 6 هفته برای اولین پریود بعد از سقط دوران لازم است.
سه ماه بعد از سقط جنین تاخیر یا نامنظم شدن عادت ماهانه امر طبیعی است. البته بیشتر از سه ماه باید دیگر پیگیری شود. همچنین توصیه میشود به مدت سه ماه بعد از سقط از بارداری جلوگیری شود.
اولین دوره پریود پس از سقط جنین شما چگونه است؟
اولین دوره پریود نسبت به حالتهای عادی شدیدتر می باشد و با گرفتگی عضلانی شدیدی همراه هست. اما شاید تمامی خانم ها این گرفتگی عضلانی را تجربه نکنند. شما همچنین ممکن است با لخته های خون مواجه و پریود شما 4 تا 7 روز به طول انجامد. اما این مسئله نیز درتمام خانم‌ها صادق نیست. تفاوتی بین اولین پریودها بعد از یک سقط جنین طبیعی( مرگ جنین) و یک سقط جنین وجوددارد.
تشخیص این که چه طور نخستین پریود چطور خواهد بود و چه موقع اتفاق می افتد سخت است. خون ریزی به دلیل مرگ جنین ظرف یک هفته کند میشود ، ولی لکه بینی تا یک هفته تقریبا” بعد از پایان خون ریزی اتفاق می افتد.
وقتی سطوح hCG به صفر میرسد میتوانید اولین قاعدگی را ظرف سه تا پنج هفته داشته باشید، یا گاهی بیشتر از هفت هفته.
بطور اتفاقی، پریود شما برمی گردد که می تواند سخت یا سبک باشد، و فعلا” طبیعی نخواهد بود. خون ریزی و لکه بینی سریعا” کاهش پیدا میکند . این پریود شما نیست( شما نباید تا 20 روز پریود طبیعی داشته باشید).
حتی وقتی با متخصص تان چک می کنید، وی از شما می خواهد تا توقف کامل لکه بینی صبر کنید. ظرف چند روزآن متوقف میشود ، و دوباره لکه بینی می کنید. به دلیل این که بخش کوچکی بافت placental در طی سقط طبیعی یا D& c ازبین میرود . این بافت، که به رحم وصل است به تولید خون ادامه می هد و هورمون های بارداری را تولید میکند . برحسب اتفاق سطوح hCG به صفر میرسد سرانجام سیکل جدیدی آغاز میشود . شما نمی توانید انتظار چنین جریانی راقبل از چهار تا هفت هفته داشته باشید. اززمان مرگ جنین تا اولین پریود، دراین سناریو، نه یا ده هفته خواهد بود.
اولین پریود بعد از سقط ,اولین پریود بعد از سقط جنین , زمان اولین پریود بعد از سقط جنین زمان بازگشت پریود بعد از سقط
خونریزی بدلیل مرگ جنین به اتمام می رسد و شما بمدت سه هفته لکه بینی می کنید بعد ازاتمام لکه بینی ممکن است دوباره ظرف چند روز خون ریزی شروع شود. گاهی ممکن است شدیدتر باشد و شما احتمال دهید که پریود هستید. شما باید سطوح hCG تان را چک کنید. این سطوح باید صفر باشند تااین زمان ولی آن ها 100 یا بالاتر را نشان می‌دهند ، و دکترتان به شما میگوید که منتظر بمانید.
چنانچه این سطوح بالا بمانند و همه چیز درست پیش برود، شما خون ریزی همراه با خارج شدن قدری بافت خواهید داشت. اگر این الگو امتداد پیدا کند، شما به D& C یا تجویز داروی Cytotec به وسیله پزشکتان احتیاج دارید تا با کاهش انقباضات مانع بیرون زدگی بافت شود.
افرادیکه لکه بینی دارند حتی بعد از چند هفته بعد از سقط، ولی سطوح هورمون های hCG شان صفر یا پائین است، این به دلیل عدم توازن هورمونی است.
اگر این مورد باشد، دکترتان یک دوز پروژسترون( قدری از Provera) تجویز خواهد کرد که بدنتان را وادار به عمل کند و دوره پریودش را به پایان برساند. زمانی که دارو اثرش میرود افت ناگهانی پروژسترون به بدن شوک می دهد که اکنون زمان ترشح مخاطی است و شما خون ریزی می کنید. ممکن است شدید یا کم باشد، ولی پریود محسوب می شود .
دلایل پریود های نامنظم پس از سقط جنین:
1) بدن شما سعی دارد از لخته یا بافت باقی مانده در رحم خلاص شود. اگر شما سقط داشته باشید در مرحله نخست بارداری اگر آن به صورت پریود عادی باشد شما متوجه نخواهید شد که آن سقط هست. ولی اگر سقط در مرحله پایان حاملگی باشد، پریود همراه با خارج شدن لخته و بافت یا جفت است.
2) شما پریود غیرعادی پیش از حاملگی داشتید. در صورتی که دوره پریودتان پیش از حاملگی نامنظم بوده باشد، شانس زیادی هست که پس از سقط به همین روش باشد. ولی، اگر پریود شما پیش از حاملگی منظم بوده فورا” با پزشکتان مشورت کنید.
3) دیگر تخمک گذاری نمی کنید. معمولا” هنگام تخمک گذاری لایه رحم نازک میشود . اگر تخمگ گذاری انجام نشود، جداره رحم ضخیم میشود و سبب خون ریزی می گردد دقیقا” مانند پریودضعیف یا شدید.
4) شما لاغر یا چاق و فربه باشید. پریود غرعادی/ نامنظم ممکن است به وزن شما بستگی داشته باشد. اگر خانمی به دلیل رژیم یا ورزش للاغر باشد ممکن است دیگر پریود نداشته باشد.
5) ممکن است دوباره پریود شوید. در صورتی که پس از دوماه پریود نشوید، امکان دارد دوباره پریود شوید. دراین مورد با پزشکتان مشورت کنید.
اولین پریود بعد از سقط ,اولین پریود بعد از سقط جنین , زمان اولین پریود بعد از سقط جنین اولین پریود بعد از سقط جنین
مشخصه و ویژگی خون ریزی در نخستین پریود پس از سقط
نخستین پریود پس از سقط ممکن است شدیدتر از وضعیت معمولی باشد، به خصوص اگر سقط دارویی داشته باشید، برای این که بدن باید تمام بافت های اضافی را از رحم خارج کند. همچنین ممکن است لخته های کوچک خون مشاهده کنید. عادات ماهانه بعد از سقط جراحی ممکن است در ابتدا سبک تر باشند. چرخه قاعدگی ظرف چند ماه عادی خواهد شد.
توجه:خون یا ترشحات نباید بدبو باشند. ترشحات بدبو میتواند علامتی از عفونت باشد.
تحولات عاطفی پس از سقط جنین
به طور معمول خانم‌ها پس از سقط جنین و از دست رفتن حاملگی دچار تحولات عاطفی میشوند ولی با راهنمایی زیر میتوانید آنرا به خوبی مدیریت کنید:
توجه به سندرم قبل از قائدگی:سقط جنین میتواند کاملاً یک مصیبت عاطفی محسوب شود اما باید در نظر داشته باشید که سندرم پیش از قائدگی که با نوسان خلق همراه است در این دوره پررنگ تر است. امکان دارد یک روز پس از سقط به شدت احساس نوسان در خلق و خوی تان کنید و با خودتان فکر کنید که دوران قائدگی است ولی سندرم پیش از قائدگی حقیقت دارد هرچند که بسیاری از زنان از قبول آن امتناع کنند.
با بدن تان حرف بزنید :ماساژ شکم و رحم با روغن نارگیل میتواند تا حدود زیادی کمک کننده باشد. این مهم است که در این دوره به بدن تان توجه کنید. تا پیش از آغاز قائدگی زمان مناسبی برای تقویت جسم و روان است.
گردآوری: بخش زناشویی بیتوته
مطالب پیشنهادی,وبگردی
بهترین تورهای استانبول متناسب بابودجه‌ شما
ساخت اپلیکشن بدون کد نویسی
کسب درآمد پر سود با دستگاه جوجه کشی!!
رنگ پوست خود را دوباره بدون تتو ببینید
بلیط مشهد و کیش زیر قیمت بازار
تور بلیط باکو،هر هفته دوشنبه،پنجشنبه
اگر قصد سفری عاشقانه و به یادماندنی دارید
رزرو تورهای لحظه آخری کیش باقیمت استثنایی
پرفروش ترین کالاها/قطعات یدکی لوازم خانگی
تور استانبول (ویژه شهریور)
خرید اقساطی جهیزیه
نکاتی برای تداوم عشق بعد از ازدواج

منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...) سایر مطالب زناشوییتفریح بر کیفیت زندگی سالمندان,تفریح سالمندان,فعالیت های سرگرمی و تفریحی سالمندان
تاثیر تفریح بر کیفیت زندگی سالمندان
وابستگی ,وابستگی پسران به مادر , درمان وابستگی شدید
با وابستگی پسران به مادر هنگام ازدواج چه باید کرد؟
تفاوت عقد و نامزدی ,دوران عقد و نامزدی,روابط دوران عقد و نامزدی
تفاوت عقد و نامزدی در چیست؟
شروط ضمن عقد ازدواج, شروط ضمن عقد, شروط ضمن عقد در سند ازدواج
خانم ها میتوانند به جای مهریه این حقوق را بگیرند!
نحوه رفتار با همسر در جمع,رفتار با همسر در جمع , طریقه رفتار با همسر در جمع
رفتار با همسر در جمع چگونه باید باشد؟
بارداری در تابستان,اهمیت فصل تابستان برای بارداری,بارداری در فصل تابستان
بارداری در تابستان مناسب تر است یا در زمستان؟
اسپرم صفر ,آزواسپرمی,علائم بیماری آزواسپرمی
اسپرم صفر چیست و راههای تشخیص و درمان آن کدامند؟
وسواس احتكار ,وسواس احتكار چیست , اختلال وسواس احتکار
وسواس احتكار چیست و چگونه می توان به همسری که بیماری وسواس احتکار دارد کمک کرد؟
احتمال بارداری بعد از زایمان,امکان بارداری بعد از زایمان,بهترین روش جلوگیری از بارداری بعد از زایمان اول
آیا بلافاصله بعد از زایمان احتمال بارداری وجود دارد؟
قرص اورژانسی ضد بارداری,قرص اورژانسی,عوارض قرص اورژانسی
قرص اورژانسی ، نحوه مصرف و موارد منع آن
افسردگی سالمندان ,سلامت روان سالمندان , سلامت روان در سالمندان
تفریح درمانی بر میزان عزت نفس و کیفیت زندگی سالمندان چه تاثیری دارد؟
معنای عرفی نامزدی, معنی نامزدی, جشن نامزدی
معنی نامزدی یا نام زدن دختر و پسر برای هم چیست ؟
سایر مطالب زناشویی
20 شهريور 1398 - 08:29:53 ق.ظ
AryaNews.com ©