نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
دمنوش‌هاي لاغري خانگي که شما را مانکن مي‌کند!
دمنوش‌هاي لاغري خانگي که شما را مانکن مي‌کند!
خبرگزاري آريا - يکي از طبيعي‌ترين روش لاغر شدن، مصرف دمنوش‌هاست براي رسيدن به نتيجه بهتر مي‌توانيد يک دمنوش را انتخاب و يک دوره کامل مصرف کنيد.
به گزارش خبرگزاري آريا از باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه به علت داشتن سبک زندگي ناسالم بسياري از افراد دچار چاقي و اضافه وزن هستند. براي درمان اين مشکل تغذيه سالم و ورزش پيشنهادمي شود. اما راهکار ساده ما مصرف گياهان دارويي است. افزون بر اين که به سلامت مان آسيب نمي‌زند، به کاهش وزن مان هم کمک مي‌کند.
دمنوش زنجبيل
دمنوش زنجبيل کالري ندارد و مصرف آن مي‌تواند تا مدت طولاني شما را سير نگه دارد. اين دمنوش سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهد و باعث کالري سوزي مي‌شود.
روش تهيه
ابتدا پوست زنجبيل را بگيريد و آن را به صورت ورقه‌هاي نازک ببريد. داخل يک قوري کوچک، مقداري آب جوش بريزيد و حدود 15 تا 20 دقيقه صبر کنيد تا دم بکشد. سپس اين دمنوش را با عسل يا نبات ميل کنيد.
دمنوش زيره
مصرف دمنوش زيره، چربي‌هاي شکم را از بين مي‌برد و موجب افزايش سوخت و ساز (متابوليسم) بدن مي‌شود.
روش تهيه‌
زيره را آسياب کنيد و يک قاشق غذاخوري پودر زيره سبز را در يک قوري به همراه آب در دماي 80 درجه به مدت 15 الي 20 دقيقه مانند چاي دم کنيد. براي کاهش وزن بهتر است نيم ساعت قبل از هر وعده غذايي اين دمنوش را با يک قاشق عسل و آب ليمو ميل کنيد.
دمنوش چاي سبز
چاي سبز به دليل داشتن ماده‌اي به نام پلي فنل باعث تسريع روند لاغري مي‌شود. همچنين مصرف آن باعث افزايش سوخت و ساز بدن شده و حرارت دروني بدن را افزايش مي‌دهد.
دمنوش به
به سرشار از فيبر است و سبب تقويت سيستم گوارشي مي‌شود. همچنين ميزان کلسترول، چربي اشباع و سديم موجود در اين ميوه بسيار ناچيز است. توصيه مي‌شود براي گرفتن بهترين نتيجه، دمنوش به را در تمام طول روز طبق يک برنامه مشخص ميل کنيد.
روش تهيه
ابتدا به را با رنده درشت، رنده کنيد. سپس روي شوفاژ يا بخاري کاملا خشک کنيد. به خشک شده را روي گاز داخل تابه حرارت دهيد تا رنگ آن به قهوه‌اي تغيير کند. صبر کنيد تا خنک شود و داخل يک شيشه نگهداري کنيد.
موقع دم‌کردن دمنوش به، يک قاشق غذاخوري از به خشک‌شده را به همراه هل و دارچين در يک ليوان آب جوش داخل يک قوري چيني بريزيد و اجازه دهيد به مدت 20 دقيقه روي بخار آب دم بکشد.
دمنوش سيب و دارچين
دارچين به سبب خاصيت چربي سوزي که دارد به عنوان ماده موثر در لاغري شناخته شده است.
روش تهيه
ابتدا يک عدد سيب را رنده کنيد و به همراه يک قاشق مرباخوري دارچين و چند عدد هل داخل قوري چيني به مدت 30 دقيقه دم کنيد. وقتي دمنوش آماده شد، آن را داخل يک ليوان يا فنجان بزرگ بريزيد و با عسل ميل کنيد.
دمنوش رازيانه
مصرف دمنوش رازيانه سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهد و اشتهاي شما را از بين مي‌برد. اين دمنوش ادرارآور است.
روش تهيه
يک قاشق چاي‌خوري رازيانه کوبيده را داخل يک قوري و مقداري آب جوش روي آن بريزيد و اجازه دهيد به مدت 15 دقيقه دم بکشد. مي‌توانيد با مقداري عسل اين دمنوش را ميل کنيد. بهتر است براي همه موارد با پزشک خود مشورت کنيد تا طول دوره درمان و ميزان مصرف را مشخص کند.
20 تير 1398 - 11:26:34 ب.ظ
AryaNews.com ©