نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
شرکت عمران، آب و خدمات کيش آماده استقبال از گردشگران جشنواره تابستاني
شرکت عمران، آب و خدمات کيش آماده استقبال از گردشگران جشنواره تابستاني
خبرگزاري آريا - زيباسازي معابر و فضاي سبز، ارتقاء خدمات ناوگان حمل و نقل عمومي و توسعه فعاليت ها در بخش نظافت شهري از جمله فعاليت هاي شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کيش براي استقبال از گردشگران جشنواره تابستاني است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد کيش، غفار آقازاده سرپرست معاونت امور شهري و محيط زيست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کيش، ضمن اعلام آمادگي اين حوزه براي استقبال از گردشگران بيست و دومين جشنواره تابستاني کيش، زيبايي و آراستگي شهري را يکي از موارد مهم در جذب گردشگران استان هاي مختلف کشور و افزايش رضايتمندي گردشگران کيش برشمرد.
وي از زيبا سازي و نور پردازي معابر با هدف افزايش زيبايي بصري و ايجاد فضايي شاد و مفرح در سطح شهر در زمان برگزاري جشنواره تابستاني کيش خبر داد و با اعلام اينکه امسال سعي خواهد شد تا نورپردازي معابر کيش از حالت يکنواختي خارج شود، گفت: المان هاي تزييني و نوري در اشکال متعدد، جذاب و خلاقانه در معابر مختلف به ويژه در نوار سياحتي گردشگران نصب مي شود.
وي با بيان اينکه درمدت جشنواره تابستاني تعداد 79 دستگاه ميني بوس، 128 تاکسي خطي و 560 تاکسي تلفني، آماده ارائه خدمات مطلوب به گردشگران هستند گفت: در مبادي ورودي بندرو فروگاه کيش، برخورد رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومي نخستين عامل موثر براي ايجاد تصويري مطلوب در ذهن گردشگران است.
آقازاده از افزايش نظارت ها و بازرسي وضعيت ظاهري وسايل حمل و نقل عمومي خبر داد و افزود: تا پايان برنامه جشنواره تابستاني، مديران آژانس ها و يا نمايندگان شرکت ها براي نظارت دقيق بر عملکرد رانندگان تابعه، هرشب و به طور متناوب مقابل تالار شهر مستقر خواهند بود. گشت شيفت شب نيز در نوار سياحتي گردشگران، بر روند سرويس دهي وسايل حمل و نقل عمومي نظارت مي کنند.
وي با بيان اينکه در اين مدت با توجه به حجم ورودي گردشگر به جزيره بر ميزان پسماند شهري افزوده مي شود، اظهار داشت: جمع آوري پسماند در محدوده هتل ها، بازارها و نوار سياحتي به صورت ويژه ساماندهي خواهد شد و پيش بيني تمهيدات لازم و ارائه خدمات مطلوب تر از جمله افزايش رفت و روب معابر در طول جشنواره در دستور کار قرار گرفته است.
مهندس آقازاده در ادامه گفت: شستشوي کليه مخازن پسماند در سطح جزيره با اولويت مناطق سياحتي و گردشگري، افزايش شيفت کاري ماشين آلات موجود از جمله پرس زباله، شستشوي مکانيزه، جاروب خياباني و خودروهاي حمل زباله به دليل افزايش ورود گردشگر، شستشوي تابلوها و مبلمان شهري، جداول، رنگ آميزي و ساماندهي فنس هاي مخصوص مواد بازيافتي، سم پاشي و طعمه گذاري نوار سياحتي، مجموعه هتل ها و مراکز خريد از جمله اقداماتي ويژه اي اداره امور مناطق و پسماند معاونت امور شهري و محيط زيست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کيش براي ايجاد فضاي مطلوب شهري و استقبال شايسته از گردشگران کيش است.
وي ضمن اشاره به کنترل و رعايت اصول بهداشتي در سايت بازيافت و پسماند در فصل گرم تابستان، از نظارت ويژه و آغاز فرايند تعميرات اساسي در اين سايت خبر داد و اعلام کرد: با حداکثر بازدهي و حفظ اصول زيست محيطي، شرايط مطلوب براي جشنواره تابستاني کيش فراهم شده است.
سرپرست امور شهري کيش و محيط زيست با بيان اينکه فضاي سبز کيش از جمله جاذبه هاي مهم گردشگري اين جزيره زيباي مرجاني است تصريح کرد: با توجه به شرايط فصلي امسال نيز نگهداري فضاي سبز و پارک هاي جزيره با برنامه ريزي مشخص اجرا مي شود که عمليات هرس فضاي سبز شامل گياهان پرچيني، برگ هاي خشک نخل ها و سر شاخه هاي مزاحم درختان در معابر و پيست دوچرخه سواري، از جمله فعاليت هاي اين بخش است.
مهندس آقازاده با اشاره به افزايش قابل توجه مصرف آب براي آبياري فضاي سبز در فصل تابستان گفت: با توجه به ميزان آب در اختيار فضاي سبز به خصوص در نوار سياحتي و بخش هاي گردشگري، مصرف آب باهدف يکنواختي در سبزينگي گياهان، مديريت خواهد شد.
وي با بيان اينکه تصفيه فاضلاب درجزيره کيش علاوه بر حفظ محيط زيست و سلامت عمومي در مديريت و تامين منابع آب موردنياز براي آبياري فضاي سبز نقش مهمي دارد، گفت: سيستم فاضلاب شهري با انجام نظارت هاي دقيق و بازديدهاي دوره اي در شرايط آمادگي کاري مطلوب قرار دارد و با حداکثر بهره وري، فاضلاب شهري را براي آبياري فضاي سبز تصفيه مي کند.
گفتني است، بيست و دومين جشنواره تابستاني کيش با مشارکت بخش خصوصي و برگزاري برنامه هاي شاد و مفرح از 20 تير آغاز شده و تا هشتم شهريور ادامه خواهد داشت.
20 تير 1398 - 02:54:40 ب.ظ
AryaNews.com ©