نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
يکصدمين يارانه نقدي، 26 خرداد واريز مي شود
يکصدمين يارانه نقدي، 26 خرداد واريز مي شود
خبرگزاري آريا - آنطور که سازمان هدفمند سازي يارانه ها، اعلام کرده است: «يارانه نقدي خرداد 98 از بامداد روز يکشنبه 26 خرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت است».
به گزارش خبرگزاري آريا، مبلغ يارانه ارديبهشت 98 هر يک از مشمولان همانند ماه‌هاي گذشته 45 هزار و 500 تومان است.
چه کساني از ليست يارانه حذف مي‌شوند؟
حدود هشت سال هر مشمولي که بدون تغيير در صف دريافت يارانه نقدي بوده است تاکنون رقمي بالغ بر 4ميليون و 413هزار و 500تومان يارانه دريافت کرده است.
از طرفي طبق مصوبات بودجه لازم است تعداد يارانه بگيران در سال جاري از 76ميليون نفر به 56ميليون نفر کاهش يابد. اقدامي که اجرايي شدنش در ماه‌هاي باقيمانده از سال اندکي بعيد مي‌نمايد.
در پايان سال گذشته مجلس خبر از حذف يارانه افراد با درآمد بيش از 5ميليون تومان درماه داده است، اما مشخص نيز مطرح شدن اين موضوع با وجود نبود اطلاعات دقيق از حساب افراد قرار است چگونه انجام شود.
در اين رابطه رحيم زارع نماينده مجلس شوراي اسلامي درباره حذف 3دهک يارانه بگير در سال 1398، گفت: 3دهک بالاي جامعه با توجه به حساب بانکي و اموالي که به نامشان ثبت شده است شناسايي مي‌شوند.
وي در ادامه افزود: افرادي که حقوق بالاي 5ميليوني مي‌گيرند و هنوز يارانه دريافت مي‌کنند، افرادي که فوت شده اند و هنوز يارانه دريافت مي‌کنند جز 3دهک خواهند بود که حذف يارانه آن‌ها در حمايت از اشتغال و توليد و حمايت از خريد تضميني گندم و بهداشت و سلامت هزينه خواهد بود.
اين دسته افراد نگران نباشند
به گزارش تسنيم، بررسي‌هاي اوليه نشان مي‌دهد روستاييان، عشاير، کساني که تحت پوشش نهاد‌هاي حمايتي مانند کميته امداد و بهزيستي هستند، مستمري بگيران و بازنشستگاني که کمتر از 2.5يا سه ميليون تومان حقوق مي‌گيرند و شاغليني با حقوق کمتر از معافيت مالياتي، در سال آينده همچنان دريافت کننده يارانه باقي بمانند. به اين ترتيب اين طور که نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه تاکيد دارد متقاضيان و نيازمندان واقعي در فرآيند حذف نگراني نخواهند داشت.
-->
22 خرداد 1398 - 02:34:38 ب.ظ
AryaNews.com ©