نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
قطعه «آريو برزن - در بند پارس» با موسيقي پوريا خادم منتشر مي‌شود
قطعه «آريو برزن - در بند پارس» با موسيقي پوريا خادم منتشر مي‌شود
خبرگزاري آريا - «پوريا خادم» آهنگساز جوان موسيقي کلاسيک، قطعه «آريو برزن - در بند پارس» را منتشر مي‌کند. اين اثر، قطعه‌اي ميکروتنال با نگاهي مدرن به موسيقي ايراني است.
به گزارش خبرگزاري آريا، قطعه «آريو برزن - در بند پارس» که با حمايت موسسه فرهنگي هنري خادمين امام علي ابن ابي‌طالب (ع) منتشر مي‌شود، در استوديو صبا و توسط کاوه عابدين و مازيار باباباشي صدابرداري و توسط کاوه عابدين ميکس و مسترينگ شده است.
پوريا خادم در يادداشتي که در اختيار موسيقي ما قرار داده درباره اين اثر و فضاي آن توضيح داده است:
«اين قطعه که آخرين مقاومت آخرين هنگ پارسي به فرماندهي آريو برزن در جنگ «در بند پارس» را روايت مي‌کند، در قسمت اول، که دقيقاً از افتادن آخرين سرباز تحت فرماندهي آريو، با پيانو کوک کلاسيک آغاز مي‌شود و بعد از مناظره‌ي حماسي آريو برزن و اسکندر مقدوني، نوازنده بلند مي‌شود و پشت پيانوي کوک ميکروتنال ايراني مي‌نشيند: «اين آريو برزن است... ايستاده مي‌ميرد.
اين اثر، ثبت يک رئاليسم لحظه‌اي، در يک تک برداشت هم در صدا و هم در تصوير، از يک سولو پرفورمنس موزيکال به‌وسيله‌ي دو پيانو، يکي با کوک کلاسيک و يکي با کوک ميکروتنال ايراني است که بر پايه ي مُدها، فواصل، و الگوهاي ريتميک و ملوديک رديف دستگاهي موسيقي ايران با نگاهي مدرن به موسيقي اصيل ايراني و مباني‌اش در موسيقي قرن ٢١، با ايده و طرحي از «پوريا خادم» در هنر پست مدرن، با نگرش پلي‌استايل به موسيقي، روايت مي کند.»
«پوريا خادم» که سابقه همکاري با ارکستر فيلارمونيک پراگ و علي رهبري را به عنوان آهنگساز در آلبوم پوئم‌سمفوني تختي بر عهده دارد، آهنگساز اين اثر است و در عين حال به عنوان تک‌نواز پيانو کوک تامپره شده کلاسيک و پيانو کوک ميکروتنال اين اثر به ايفاي نقش مي‌پردازد.
22 خرداد 1398 - 12:51:51 ب.ظ
AryaNews.com ©