نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
800 ميليارد ريال خسارت به سيل زدگان پرداخت شد
800 ميليارد ريال خسارت به سيل زدگان پرداخت شد
خبرگزاري آريا - رئيس کل بيمه مرکزي ايران گفت: حدود سه هزار و 800ميليارد ريال خسارت ناشي از سيل تحت پوشش بيمه بوده که تاکنون 800ميليارد ريال آن پرداخت شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا، غلامرضا سليماني روز چهارشنبه در حاشيه مراسم رونمايي از پلنت شبکه نوآوري در صنعت بيمه در جمع خبرنگاران افزود: مشکل و محدوديتي در پرداخت خسارات ناشي از سيل وجود ندارد پس از مراجعه افراد و تشکيل پرونده در مدت 48ساعت خسارت‌ها پرداخت مي‌شود.
رئيس کل بيمه مرکزي ايران ادامه داد: برخي ارگان‌ها و نهادها از جمله شهرداري‌ها اقدام به بيمه کرده بودند که کارهاي مربوط به خسارات آنها در حال انجام است.
سليماني درباره تشکيل صندوق بيمه حوادث طبيعي گفت: طرح تشکيل اين صندوق در دولت بررسي شده و سران سه قوه نيز با آن موافقت کردند.
وي اضافه کرد: پس از ابلاغ مصوبه مربوط به تشکيل اين صندوق، کار راه‌اندازي آن آغاز خواهد شد.
رئيس کل بيمه مرکزي ايران به توجه صنعت بيمه به فناوري‌هاي نوين و استارت آپ‌ها اشاره کرد و افزود: سامانه سنهاب يک سامانه جامع به شمار مي‌رود که اطلاعات مربوط به همه بيمه‌ها در آن جمع آوري مي‌شود.
سليماني درباره بدهي خودروسازان به شرکتهاي بيمه بابت بيمه شخص ثالث خودروهاي توليدي نيز گفت: تمهيداتي اتخاذ شده تا شرکت‌هاي خودروساز نسبت به پرداخت سريع‌تر اين حق بيمه‌ها اقدام کنند.
وي اظهار داشت: با بيشتر خودروسازان مشکلي نداريم فقط يک خودروساز است که بدهي دارد که البته رقم آن از مبلغ يک هزار و 100ميليارد تومان اعلام شده کمتر است.
وي ادامه داد: جلسه‌هايي با اين خودروساز برگزار شده و توافق شده که در يک دوره زماني 6ماهه پول مربوط به حق بيمه‌هاي صادر شده به بيمه‌ها پرداخت شود.
رئيس کل بيمه مرکزي ايران درباره عرضه سهام بيمه البرز در بورس گفت: طبق مصوبات قرار است بخشي از سهام اين شرکت به صورت بلوکي در بورس عرضه سود.
سليماني ادامه داد: پول ناشي از فروش سهام بيمه البرز صرف افزايش سرمايه بيمه ايران خواهد شد.
وي درباره تصادف‌هاي ساختگي براي دريافت حق بيمه گفت: طرح تبادل اطلاعات ميان نيروي انتظامي و شرکت‌هاي بيمه آغاز شده که نقش مهمي در کاهش اين نوع تصادفات و همچنين شناسايي خودروهاي فاقد بيمه خواهد داشت.
وي اظهار داشت: تبادل اطلاعات ميان شرکت‌هاي بيمه مي‌تواند کمک کند تا تخفيف‌هاي مربوط به حق بيمه شخص ثالث خودروها به شيوه مناسب‌تري پرداخته شود.
رئيس کل بيمه مرکزي ايران درباره آمار تصادف‌هاي ساختگي نيز گفت: با بررسي آماري مشخص شد که حدود 20درصد از تصادفات رخ داده مربوط به حوادث غير طبيعي بوده يا اينکه خسارات اعلام شده در آن بيش از رقم واقعي بوده است.
وي ادامه داد: در حال تهيه نرم افزارهايي هستيم که با استفاده از آنها مي‌توان ميزان تصادفات‌هاي ساختگي و خسارات غيرطبيعي را کاهش دهيم.
-->
22 خرداد 1398 - 12:20:30 ب.ظ
AryaNews.com ©