نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
کشورهاي مشترک‌المنافع درباره جانشين ملکه اليزابت رايزني مي‌کنند
کشورهاي مشترک‌المنافع درباره جانشين ملکه اليزابت رايزني مي‌کنند
خبرگزاري آريا - گروهي از مقام‌هاي عالي‌رتبه در اتحاديه کشورهاي مشترک‌المنافع به طور محرمانه در حال بررسي موضوع رهبري آتي اين اتحاديه و جانشيني ملکه اليزابت هستند.
به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، گفته مي‌شود طرح‌ها و برنامه‌هاي مختلف درباره فردي که جانشين ملکه اليزابت دوم، رهبر فعلي اتحاديه کشورهاي مشترک‌المنافع خواهد شد، در نشست آتي مقام‌هاي ارشد و رهبران اين اتحاديه در لندن به رايزني گذاشته شود.
يک مقام ارشد آگاه به شبکه خبري بي‌بي‌سي گفته است: فکر مي‌کنم مسأله جانشيني به رغم آنکه مسأله تلخي است، در نشست آتي مطرح خواهد شد.
در حالي که برنامه رسمي نشست آتي اتحاديه کشورهاي مشترک‌المنافع معطوف به چگونگي حکمراني در اين کشورها است، به نظر مي‌رسد دستور کار اين نشست صرفا به اين موضوع محدود نيست و شامل «ملاحظات گسترده‌تري درباره حکمراني در اين اتحاديه» مي‌شود.
در حال حاضر، پرنس چارلز، شاهزاده ولز و وارث و پسر ارشد اليزابت دوم به عنوان اصلي‌ترين گزينه براي تصدي سمت رياست اتحاديه کشورهاي مشترک‌المنافع در نظر گرفته مي‌شود اما اين پيش‌بيني قطعي نيست؛ چرا که اين سمت موروثي نبوده است.
در شرايط فعلي فرآيندي رسمي براي تعيين رهبر کشورهاي مشترک‌المنافع وجود ندارد و از اين رو، گفته مي‌شود اين اتحاديه در خصوص سازوکار انتخاب رهبري آتي خود دچار اختلاف نظر شده است.
ملکه انگليس پيش از اين تلاش کرده که پرنس چارلز را به عنوان رهبر بعدي اتحاديه کشورهاي مشترک‌المنافع معرفي کند. پيش از اين او در يک نشست اين اتحاديه در سال 2015 گفت که از واگذاري اين سمت به چارلز حمايت مي‌کند.
24 بهمن 1396 - 09:26:38 ب.ظ
AryaNews.com ©