نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
هشدار هواشناسي درخصوص کولاک و سيلاب در البرز
هشدار هواشناسي درخصوص کولاک و سيلاب در البرز
خبرگزاري آريا - کرج-ايرنا- مدير کل هواشناسي البرز نسبت به فعال شدن سامانه پرفشار در آسمان البرز از امشب و بارش برف سنگين و کولاک در ارتفاعات ، جاري شدن سيلاب در دشت ها و وزش باد شديد هشدار داد.

منصور رحمانيان شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: امشب سيستم پر فشار بروي روي استان البرز حاکم است و بخش عمده بارش هابه صورت برف پيش بيني شده است .
وي ادامه داد:بارش ها در مناطق کوهستاني برف و کولاک ، دامن ها مخلوطي از باران و برف و دشت ها باران است .
رحمانيان گفت:اين سيستم تا عصر فردا چهارشنبه در البرز فعاليت دارد و به لحاظ دما متفاوت از سامانه بارشي ششم و هفتم بهمن ماه است زيرا ميزان کاهش دما درسامانه جديد صفر و بالاتر است درحالي که سامانه قبلي زير صفر بود.
مديرکل هواشناسي البرز بيان داشت : انتظار مي رود اين سامانه بارشي حدود 40 ميلي متر بارندگي براي استان داشته باشد.
وي افزود: ساکنان شهرستان طالقان و ارتفاعات البرز از جمله حاشيه جاده کرج - چالوس امشب و فردا، بارش برف و کولاک را شاهد خواهند بود.
مديرکل هواشناسي البرز گفت: پديده رعدو برق در مناطق دشت و کوهپايه اي و کاهش دما و يخبندان در مناطق کوهستاني از پيامدهاي اين سامانه است.
رحمانيان اظهار داشت : اين سامانه فردا چهارشنبه از آسمان استان عبور مي کند و پس فردا پنجشنبه آسماني نيمه ابري براي استان البرز پيش بيني مي شود.
رحمانيان با اشاره به اينکه سامانه ديگري از روز جمعه هفته جاري وارد استان خواهد شد، گفت: سامانه مذکور بارش قابل توجه و افت دما براي البرز در پي خواهد داشت.
مدير کل هواشناسي البرزتوصيه کرد که با تمهيدات لازم ازتکرار مشکلات به وجود آمده در روزهاي ششم و هفتم بهمن ماه جلوگيري شود.
اين مسئول ادامه داد: تا قبل از فعال شدن سامانه ششم و هفتم بهمن ماه ، استان البرز کاهش 71 درصدي بارش و 31 درصدي منابع آبي نسبت به سال گذشته داشت.
وي اظهار داشت: با بارش برف دوهفته پيش، کاهش بارش ها به 21 درصد رسيد که نسبت به دراز مدت و 30 سال گذشته کاهش 7 درصدي بارش ها را در استان البرز را نشان مي دهد.
7410/ 6155مژگان السادات سجادي**انتشاردهنده : محمد عزيزپور
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 09:09:03 ب.ظ
AryaNews.com ©