نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
6 هزار ووشوکار سازمان يافته در خوزستان فعاليت مي کنند
6 هزار ووشوکار سازمان يافته در خوزستان فعاليت مي کنند
خبرگزاري آريا - اهواز - ايرنا - رييس هيات ووشو خوزستان گفت: 6 هزار ووشوکار سازمان يافته در خوزستان داريم و جزو سه استان برتر کشور محسوب مي شويم.

امير هواشمي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: در سال جاري بيش از 15 ورزشکار ما به تيم هاي ملي راه يافتند که موفق به کسب 17 مدال رنگارنگ در ميادين کشوري و بين المللي شدند.
رييس هيات ووشو خوزستان مهمترين مشکل اين ورزش در استان را نبود اسپانسر و حامي مالي دانست و گفت: ما به لحاظ نيروي انساني در کشور سرآمد هستيم به گونه اي که مجبوريم ورزشکاران خود را از طريق استان هاي ديگر در مسابقات شرکت دهيم.
وي با بيان اين که در مسابقات کشوري اخير با رايزني هايي که انجام داديم 34 ووشوکار ما از طريق استان هاي ديگر فرصت حضور در اين رقابت ها را پيدا کردند افزود: در طول سال هاي اخير به دليل نبود مکان مناسب و حامي مالي، نمي توانيم اردوهاي خود را به طور مرتب برگزار کنيم که اين امر در نتيجه گيري ورزشکاران استان در ميادين مختلف بسيار اثر گذار است.
هواشمي به فعاليت 27 شهرستان استان در اين رشته ورزشي اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با هماهنگي اداره کل ورزش و جوانان استان در سال جاري گام هاي خوبي در جهت توسعه ووشو استان برداشته شد که قطعا در آينده نفرات بيشتري از خوزستان به تيم هاي ملي راه پيدا مي کنند.
وي با بيان اينکه در حال حاضر 3 هزار بانوي ورزشکار در رشته ووشو در اين استان مشغول به فعاليت هستند، گفت: بانوان ووشوکار اين استان از استعداد و توانايي‌ هاي بسيار خوبي برخوردار هستند و اغلب مدال هاي ما متعلق به بخش بانوان است اگر چه بايد بدانيم که شکوفايي هر چه بيشتر اين استعدادها نيازمند سرمايه ‌گذاري است.
رييس هيات ووشو خوزستان، ووشو را يکي از رشته‎هاي پر مدال اين استان دانست و افزود: ووشوي استان از سال ‌هاي گذشته تا به امروز از رشد قابل توجهي برخوردار بوده و پيشرفت ‌هاي زيادي در آن حاصل شده اما براي تداوم جايگاه خود در کشور نيازمند زيرساخت هاي بيشتري در استان داريم.
وي عنوان کرد: در صورت فراهم کردن امکانات لازم براي جذب بيشتر جوانان علاقه مند به اين رشته ورزشي، مي‌توان همچنان شاهد درخشش بي‌ نظير ووشوکاران خوزستاني در مسابقات ملي و بين‌المللي و تبديل شدن به قطب اول اين رشته در کشور باشيم.
9879/6064
خبرنگار: محمد شاکري** انتشار: محسن بهاروند
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 08:49:42 ب.ظ
AryaNews.com ©