نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
ليگ قهرمانان آسيا/ تساوي استقلال با گل دقايق پاياني قرباني
ليگ قهرمانان آسيا/ تساوي استقلال با گل دقايق پاياني قرباني
خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- تيم فوتبال استقلال ايران در اولين ديدار خود در چارچوب ليگ قهرمانان آسيا برابر الريان 10 نفره قطر و با گل دقيقه 88 «علي قرباني» به تساوي 2 بر 2 دست يافت.

به گزارش خبرنگار ورزشي ايرنا، تيم فوتبال استقلال ايران در اولين ديدار خود در چارچوب مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 18 و 30 دقيقه امروز (سه شنبه) در ورزشگاه «جاسم بن حمد» دوحه به مصاف الريان قطر رفت.
اين ديدار در حالي برگزار مي شد که الريان بدنبال کسب هر سه امتياز اين ديدار خانگي با استفاده از 13 بازيکن خارجي و گران قيمت خود بود و آبي پوشان ايران نيز به خوبي مي دانستند که در صورت نتيجه نگرفتن در اين ديدار، کار بسيار دشواري برابر العين امارات و الهلال عربستان خواهد داشت.
هنوز يک دقيقه از آغاز اين ديدار نگذشته بود که درخشش «سيدحسين حسيني» دروازه بان استقلال مانع از فرو ريختن دروازه اين تيم شد. با اين حال روند بازي بعد از اين موقعيت خطرناک الريان تغيير کرد. در دقيقه 7 ارسال زميني «سرور جپاروف» بازيکن استقلال از سمت راست دروازه الريان به پاي مدافع اين تيم برخورد کرد و دروازه اين تيم گشوده شد.
گل به خودي «تاباتا» باعث شد تا استقلال با يک گل از حريف خود پيش بيفتد، اما اين نتيجه چندان پايدار نماند زيرا در دقيقه 18 «عبدالرزاق حمدالله» توپ ارسال شده از روي يک ضربه ايستگاهي را وارد دروازه استقلال کرد. اشتباه دروازه بان و مدافعان استقلال در اين گل کاملا محرز بود.
10 دقيقه بعد اما «عبدالرزاق حمدالله» زننده گل اول الريان، دفاع استقلال را برهم ريخت و با پاسي زميني توپ را به «تاباتا» رساند و وي با يک بغل پا براي بار دوم دروازه استقلال را گشود تا گل به خودي اش را جبران کند.
استقلال بعد از اين گل مقداري از لاک دفاعي خود خارج شد و تلاش کرد تا بار ديگر نتيجه را به تساوي بکشاند.
در دقيقه 40 سانتر «وريا غفوري» با ضربه سر «جابر انصاري» همراه شد، اما اين توپ به ديرک دروازه برخورد کرد و وارد دروازه الريان نشد.
دو دقيقه بعد «داريوش شجاعيان» بار ديگر در موقعيتي خطرناک برابر دروازه الريان قرار گرفت، اما ضربه وي بعد از اصابت به دستان دروازه بان و ديرک دروازه به زمين بازگشت و نتيجه اي در بر نداشت.
نيمه نخست اين ديدار با برتري دو بر يک الريان به پايان رسيد.
شروع نيمه دوم با برتري نسبي استقلال همراه بود. «مامه تيام» سنگالي با دستور «وينفرد شفر» به جاي «جابر انصاري» براي استقلال وارد زمين شد و حضور وي بر قدرت تهاجمي استقلال افزود. آبي پوشان که به خوبي مي دانستند در صورت نتيجه نگرفتن در اين ديدار، در دو ديدار بعدي کار به مراتب سخت تري برابر الهلال و العين دارند تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بازي را به تساوي بکشانند. با اين حال الريان نيز تيم دست و پا بسته اي نبود و در هر زمان ممکن تلاش مي کرد تا نيم نگاهي به دروازه استقلال داشته باشد.
در دقيقه 57 قرباني سانتر ارسال شده «اميد ابراهيمي» را با ضربه سر به سمت دروازه الريان فرستاد، اما دروازه بان اين تيم توپ را دفع کرد.
در دقيقه 65 عبدالررزاق با شوتي سنگين مي توانست گل سوم الريان را وارد دروازه استقلال کند، اما واکنش خيره کننده حسيني مانع از گشوده شدن دروازه آبي پوشان شد.
در دقيقه 82 تاباتا کاپيتان الريان با دريافت کارت زرد دوم توسط داور از زمين اخراج شد و از اين دقيقه به بعد الريان 10 نفره به بازي ادامه داد.
در دقيقه 88 اما قرباني سانتر ارسالي از سوي اميد ابراهيمي را با ضربه اي سر دقيق وارد دروازه الريان کرد و بازي را به تساوي کشاند.
** ترکيب الريان
عمر باري، علي سند، گونزالو ويرا، محمد علائدين، احمد ياز، ميونگ جين، احمد سيد، دانيل گوما، رودريگو تاباتا، عبدالرزاق حمدالله، سباستين سوريا(65-موتعلي)
سرمربي: ميشل لادروپ
** ترکيب استقلال
سيدحسين حسيني، مجيد حسيني، پژمان منتظري، وريا غفوري، اميد نورافکن، روزبه چشمي (83- برزاي)، اميد ابراهيمي، سرور جپارف، داريوش شجاعيان، جابر انصاري (46- مامه تيام)، علي قرباني
سرمربي: وينفرد شفر
ورزشي**9129**1368
خبرنگار: مهدي رهبر** انتشار: خيراله شفيعي
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 08:41:23 ب.ظ
AryaNews.com ©