نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
توقف توليد خودروهاي برقي با وجود رونمايي در هيات دولت
توقف توليد خودروهاي برقي با وجود رونمايي در هيات دولت
خبرگزاري آريا - مديرعامل شرکت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو با اشاره به رونمايي از سه خودروي برقي در هيات دولت، گفت: علي‌رغم سوار شدن رييس‌جمهور در اين خودروها توليد اين محصول متوقف شده است.
به گزارش ايسنا، محمد زالي در حاشيه دهمين همايش بين‌المللي موتورهاي درون‌سوز و نفت، با بيان اينکه موتور ملي پايه گازسوز داراي استاندارد يورو چهار است، افزود: علاوه بر اين برنامه‌اي در دستور کار داريم که اين موتور را براي يورو پنج ارتقا دهيم.
وي با اشاره به تلاش محققان کشور براي طراحي و توليد خودروهاي برقي، اظهار کرد: در سال 93 سه خودروي برقي در صحن هيات دولت رونمايي شد.
وي با بيان اين‌که در اين مراسم رييس جمهور سوار بر اين خودروها شدند، ادامه داد: در ادامه اين رونمايي توصيه‌هايي براي توليد اين خودروها ارائه شد، ولي متاسفانه توليد آن در نطفه خفه شد، اين در حالي است که دولت بزرگ‌ترين مصرف‌کننده خودروها است.
مديرعامل شرکت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو، خاطر نشان کرد:‌ با توجه به ميزان مصرف هيات دولت از خودروها پيشنهاد داديم که 5 هزار خودروي برقي از سوي دولت پيش خريد شود، اين امر موجب مي‌شود که خودروهاي برقي جايگزين خودروهاي مکانيسم احتراقي شوند.
زالي تاکيد کرد: اجراي اين پيشنهاد علاوه بر توسعه فناوري‌هاي خودروهاي برقي موجب رشد و پيشرفت خودروسازي در کشور مي‌شد، اما اين امر از سال 93 تا کنون معلق مانده است.
زالي تاکيد کرد: علي‌رغم اين معطل ماندن ما متوقف نشديم و اقدام به طراحي و ساخت خودروي دناي برقي کرديم.
24 بهمن 1396 - 08:27:46 ب.ظ
AryaNews.com ©