نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
پروازهاي فرودگاه بين المللي اهواز از سر گرفته شد
پروازهاي فرودگاه بين المللي اهواز از سر گرفته شد
خبرگزاري آريا - اهواز - ايرنا - مديرکل فرودگاه هاي استان خوزستان گفت: با بهبود شرايط جوي آسمان اهواز و رسيدن شعاع ديد به هزار متر، پروازهاي اين فرودگاه از شامگاه سه شنبه از سر گرفته شد.

رضا رضايي شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: هم اکنون مشکلي براي خروج يا فرود هواپيماها در فرودگاه بين المللي اهواز وجود ندارد و شرکت هاي هواپيمايي در ساير فرودگاه ها مي توانند بنا به صلاحديد، پرواز به اين فرودگاه را از سر گيرند.
در پي وقوع گرد و غبار شديد در روز سه شنبه، 30 پرواز فرودگاه اهواز لغو و چندين پرواز با تاخير همراه شده و برخي نيز مجبور به بازگشت به مبدا شده بودند.
گرد و غبار شديدي آسمان بيشتر نقاط خوزستان را از صبح سه شنبه در بر گرفت که در بيشترين ميزان خود تا 66 برابر حد مجاز رسيد.
بنابر گزارش اداره کل حفاظت محيط زيست خوزستان ميزان غلظت گرد و غبار در آسمان اهواز در ساعت 14 روز سه شنبه به 9 هزار ميکروگرم بر مترمکعب و شعاع ديد به کمتر از 30 متر رسيد.
اين اداره کل ساعتي بعد ميزان گرد و غبار در آسمان دزفول را در ساعت 17 روز سه شنبه، 10 هزار ميکروگرم بر مترمکعب معادل 66 برابر حد مجاز گزارش کرده و اظهارکرد:دستگاه هاي سنجش قادر به اندازه گيري غبار بيش از اين ميزان نيستند.
گرد و غبار همچنين باعث مسدود شدن برخي راه هاي ارتباطي خوزستان و همچنين بروز برخي تصادفات از جمله در محورهاي ماهشهر - هنديجان و رامشير-ماهشهر (به دليل پديده گرد و غبار و کاهش ديد افقي) شده و از تردد خودروهاي سنگين در آنها جلوگيري شد.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسي خوزستان از صبح امروز سه شنبه به دليل وزش باد هواي 14شهرستان خوزستان همراه با گرد و غبار غليظ بوده و همين موضوع باعث شد تا مديريت بحران استانداري خوزستان در اطلاعيه اي مدارس اين شهرستان ها را در اين روز تعطيل و ساعت پايان کار ادارات و مراکز دولتي را تا ساعت 12 اعلام کند.
آخرين بار اواخر دي ماه و ابتداي بهمن ماه امسال خوزستان براي بيش از يک هفته درگير پديده گرد و غبار با منشا داخلي و خارجي بود که در برخي نقاط تا 66 برابر حد مجاز گزارش شد.
در اين مدت حدود 30 پرواز خروجي و داخلي فرودگاه اهواز به دليل کاهش ميدان ديد لغو شد.
امسال به دليل تشديد خشکسالي خوزستان يکي از کم بارش ترين سال ها را تجربه مي کند به طوري که مسئولان هشدار داده اند درصورت ادامه اين روند اين استان براي تامين آب مورد نياز شرب و کشاورزي خود با مشکل روبه رو خواهد بود.
6037
خبرنگار: سپيده اسکندري ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 08:06:03 ب.ظ
AryaNews.com ©