نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
نماينده مجلس: توسعه منطقه آزاد ارس در گرو همدلي مديران است
نماينده مجلس: توسعه منطقه آزاد ارس در گرو همدلي مديران است
خبرگزاري آريا - تبريز - ايرنا - نماينده مردم مرند و جلفا در مجلس شوراي اسلامي گفت: توسعه منطقه آزاد ارس در گرو همدلي مديران اين منطقه است.

به گزارش ايرنا، محمد حسن نژاد عصر سه شنبه در مراسم توديع و معارفه مديرعامل منطقه آزاد ارس اظهار کرد: خيلي ها مي گويند آقاي نريمان چرا به اين منطقه آمده است، اما ما از ايشان مي خواهيم اين منطقه را آباد کند.
وي با بيان اينکه فرودگاه ارس معضلي براي اين منطقه شده است، افزود: زمان نماينده قبلي، فروگاه ارس در بودجه قرار گرفت، اما مجوز را نبايد من بگيرم، از مديران مي خواهيم اين فرودگاه را تمام کنند.
حسن نژاد همچنين بر ضرورت اتمام جاده مرند – جلفا تاکيد کرد و گفت: اگر مي خواهيم منطقه آزاد به معناي واقعي آزاد باشد بايد زيرساخت هاي آن تامين شود.
وي با اشاره به اينکه مردم از محروميت ناراضي نمي شوند، افزود: وقتي منطقه آزاد ارس نبود، کسي شاکي نبود، اما امروز 800 نفر در اين منطقه شاغل هستند اما مردم باز هم ناراضي هستند چرا که افراد غيربومي پشت ميز نشين شدند اما کارگران اين منطقه همچنان در پست هاي پايين دستي مشغول هستند.
نماينده مردم مرند و جلفا در مجلس دهم با اشاره به ضرورت افزايش سهميه کالاي همراه مسافر از منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: عده اي از اين مساله سوء استفاده کرده و مرا ضد اقتصاد مقاومتي ناميدند، ما اين همه مغازه در اين منطقه داريم و چشم اميد مردم به شب عيد است که کالاي همراه مسافر را به فروش برسانند.
وي تاکيد کرد: توسعه منطقه در گرو همدلي مديران اين منطقه است، افرادي که دنبال دعواي نماينده و مديرعامل هستند، دنبال باج گيري هستند.
امروز با حضور مرتضي بانک،دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور و مشاور رئيس جمهور، محسن نريمان به عنوان مدير عامل جديد منطقه آزاد ارس معرفي و از زحمات محسن خادم عرب باغي تجليل شد.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار در شمالغرب کشور در 130 کيلومتري شمال غرب تبريز در کنار رود ارس شکل گرفته و در حوزه هاي صنعت، کشاورزي و گردشگري از اولويت هاي اقتصادي منطقه است.
اين منطقه در نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهاي ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان استقرار يافته و در محدوده متصل شهرستان جلفا و محدوده منفصل بخش هايي از شهرستان هاي کليبر و خداآفرين را در برگرفته است.
تنطيم: نعمت مرادپور**انتشار: عزيزي راد
6132/518
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 07:48:35 ب.ظ
AryaNews.com ©