نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
5500 پايه تير برق در معابر خراسان شمالي جابه جا مي شود
5500 پايه تير برق در معابر خراسان شمالي جابه جا مي شود
خبرگزاري آريا - بجنورد- ايرنا- مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان شمالي گفت: پنج هزار و 500 پايه تير برق در وسط معابر شهري و روستايي اين استان 863 هزار نفري جابه جا مي شود.

عليرضا صبوري سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: اکنون سه هزار تير چراغ برق در معابر روستايي نياز به جابه جايي دارد که تاکنون 2 هزار و 400 پايه تير برق در اين معابر جابه جا شده است.
وي افزود: براساس قانون، وظيفه جابه جايي تيرهاي برق با دستگاه هاي خدمات رسان و در روستاها با بنياد مسکن انقلاب اسلامي است؛ با اجراي طرح هادي روستايي و تعريض معابر تيرهاي برق در وسط معابر مانده و براي ترددها مزاحمت ايجاد کرده است.
صبوري گفت: در شهرها نيز قانونگذار تکليف کرده است که دستگاه هايي که طرح تعريض معابر يا بهسازي ها را انجام مي دهند، بايد نسبت به جابه جايي تيرهاي برق اقدام کنند و در سال هاي گذشته با همکاري برخي شهرداران اقداماتي انجام شد و بخشي از منابع مالي نيز توسط شهرداري و بخشي نيز توسط اين شرکت تامين شد.
وي تصريح کرد: در سال گذشته با همکاري شهرداري بجنورد، 850 پايه تير برق در اين شهر جابه جا شد و براي جابه جايي ساير تيرهاي برق نيز بايد با همکاري شهرداري ها برنامه ريزي و اقدام لازم انجام شود.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان شمالي گفت: در روستاها نيز بنياد مسکن انقلاب اسلامي مکلف است تا نسبت به جابه جايي آن دست از تيرهاي برق که با اجرايي شدن طرح هاي هادي در وسط معابر روستايي قرار گرفته است، اقدام کند.
صبوري اظهار کرد: وجود تيرهاي برق در وسط معابر، ايمني تردد وسايل نقليه را با خطر روبه رو کرده است و خطر برخورد با آن مي تواند مشکلاتي را ايجاد کند.
صبوري گفت: تيرهاي برق مزاحم، مبلمان روستايي را هم دچار خدشه کرده است و علاوه بر آن، برخورد وسيله نقليه با آن مي تواند خسارت هايي را به شبکه توزيع نيروي برق وارد کند.
وي اعتبار مورد نياز براي جابه جايي اين تيرها را 90 ميليارد ريال عنوان و بيان کرد: 20 ميليارد ريال آن از منابع داخلي و مابقي از محل اعتبارات تملک دارايي استان تامين مي شود.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان شمالي افزود: بر اساس برنامه ريزي انجام شده در صورت اختصاص اعتبار، طي 2 سال تيرهاي مزاحم در معابر روستايي جابه جا مي شود.
بر اساس اين گزارش 38 درصد از مشترکان شرکت برق خراسان شمالي معادل 125 هزار و 300 مشترک در روستاها است و 55 درصد از طول شبکه فشار متوسط معادل سه هزار و 300 کيلومتر و 47 درصد از شبکه فشار ضعيف معادل حدود 2 هزار کيلومتر در اين شرکت در روستاهاي اين استان است.
اخبار خراسان شمالي را در کانال تلگرامي اخبار ايرنا خراسان شمالي به نشاني 🆔 @IRNABOJNURD پيگيري کنيد.
7185 / 6042 خبرنگار: کبري علي آبادي** انتشاردهنده: سيدحسين قدسي
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 07:48:35 ب.ظ
AryaNews.com ©