نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
بانک: پنجره واحد خدماتي در منطقه آزاد ارس الگوسازي شود
بانک: پنجره واحد خدماتي در منطقه آزاد ارس الگوسازي شود
خبرگزاري آريا - تبريز- ايرنا - دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور و مشاور رئيس جمهوري کشورمان خواستار اجراي پنجره واحد خدماتي براي اولين بار در کشور در منطقه آزاد ارس و الگوسازي آن براي ديگر مناطق آزاد شد.

به گزارش ايرنا، مرتضي بانک عصر سه شنبه در مراسم معارفه مديرعامل جديد منطقه آزاد ارس، با اشاره به مهم ترين داشته هاي مناطق آزاد گفت: سرمايه مناطق آزاد تجاري، فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران هستند و آنچه که بايد فعاليت ها را ساماندهي کند، امنيت بيش از پيش براي فعاليت سالم و صالح اقتصادي است.
وي با بيان اينکه امنيت با خود کارآفريني، اشتغال و توسعه مي آورد، خاطرنشان کرد: امروز بايد اقتصاد کشور به طور جدي توسعه پيدا کند، همه مسئولان نيز اين را حس مي کنند که براي فعاليت اقتصادي بايد همت گماشت.
بانک ادامه داد: سرمايه گذاري در کشور ما که داراي اقتصاد پايه اي است، نيازمند فراهم کردن شرايطي است و نيازمند قوانيني هستيم؛ اگر قوانيني در يک سال اخير از سوي مجلس مصوب شده است اين تصميم از نظر من براي مناطق خطرساز نيست.
مشاور رئيس جمهوري تاکيد کرد: تمام تلاش مان را براي اجراي موفقيت آميز قوانين در مناطق آزاد به کار خواهيم برد و تا امروز نيز نتايج خوبي گرفته ايم.
دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور خطاب به مديرعامل جديد منطقه آزاد ارس گفت: شما مي توانيد پيگيري اهداف گذشته را ادامه دهيد اما برخي اقدامات اصولي را نيز مي توانيد اجرا کنيد.
وي افزود: از شما مي خواهيم پنجره واحد خدماتي را براي کشور در اين منطقه به عنوان الگو ارائه دهيد.
بانک خاطر نشان کرد: براي رشد نياز به تضارب آرا داريم، از مديرعامل جديد منطقه آزاد ارس مي خواهيم که در جذب مديران بومي تلاش کند.
**منطقه آزاد ارس در رأس مناطق آزاد تجاري کشور قرار دارد
استاندار آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم با اشاره به اينکه منطقه آزاد ارس در رأس ديگر مناطق آزاد کشور قرار دارد، گفت: اين منطقه، ظرفيت بسيار خوبي دارد و بايد از پتانسيل نخبگان حاضر در اين منطقه بهره برد.
مجيد خدابخش اظهار کرد: مناطق آزاد بسترهاي توسعه اي است، البته مناطقي در دنيا داريم که با سرعت بسيار زياد توسعه يافته اند.
وي با اشاره به خدمات مدير عامل پيشين منطقه آزاد ارس افزود: تعداد ساخت تراکتور در شرکت تراکتورسازي تبريز، در زمان حضور آقاي عرب باغي در اين شرکت، از پنج هزار به 20 هزار دستگاه رسيد.
خدابخش با اشاره به حضور محسن نريمان در سمت مدير عاملي جديد منطقه آزاد ارس گفت: ايشان يک شخصيت ملي است و چند دوره نماينده مجلس بوده اند.
استاندار آذربايجان شرقي تاکيد کرد: زيرساخت ها هم اکنون در منطقه آزاد ارس آماده شده و اميدواريم که مديرعامل جديد، سرعت پيشرفت را شتاب دهند.
خدابخش با تاکيد بر اينکه منطقه آزاد با هدف صادرات راه اندازي شده است، خاطرنشان کرد: بايد يک هدف صادراتي قابل قبول از سوي مديرعامل جديد اعلام شود و در اين راستا، فرودگاه و راه آهن منطقه آزاد ارس نيز دنبال شود تا اين منطقه به لحاظ ارتباطي و ترانزيتي از بن بست خارج شود.
استاندار آذربايجان شرقي روسيه را به عنوان اصلي ترين بازار هدف اين منطقه دانست و گفت: روسيه با حدود 50 ميليارد دلار واردات مواد غذايي در سال و چهار ميليارد دلار واردات مواد لبني، يک فرصت بسيار عالي براي منطقه آزاد ارس است.
با حضور مرتضي بانک، دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور و مشاور رئيس جمهور، محسن نريمان به عنوان مدير عامل جديد منطقه آزاد ارس معرفي و از زحمات محسن خادم عرب باغي تجليل شد.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار در شمالغرب کشور و در کنار رود ارس شکل گرفته و در کنار صنعت، کشاورزي و گردشگري از اولويت هاي اقتصادي منطقه است.
اين منطقه در نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهاي ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان استقرار يافته و در محدوده متصل شهرستان جلفا و محدوده منفصل بخش هايي از شهرستان هاي کليبر و خداآفرين را در برگرفته است.
تنطيم: نعمت مرادپور**انتشار: عزيزي راد
6132/518
انتهاي پيام /*
24 بهمن 1396 - 07:24:36 ب.ظ
AryaNews.com ©