نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
حمايت نماينده کنگره آمريکا از فتنه قوميتي در ايران
حمايت نماينده کنگره آمريکا از فتنه قوميتي در ايران
خبرگزاري آريا - يک عضو جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان آمريکا که قبلاً با حمايت از اقدام تروريست‌هاي داعش در تهران جنجال‌ساز شده بود، اين بار خواستار راه‌اندازي فتنه قوميتي در ايران شد.
العالم - ايران / سياسي
فارس -- «دِيْنا تايرون روراباکر»، عضو جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان آمريکا که قبلاً از حمله تروريست‌هاي داعش در تهران حمايت کرده بود در يک جلسه استماع روز پنجشنبه، طرحي براي راه‌اندازي فتنه قوميتي در ايران ارائه داد.
وي، در اين نشست، درباره ايران ادعا کرد: «ما با يک حکومت بي‌ثبات مواجه هستيم. آنها گروهي از متعصبان مذهبي هستند که کنترل حکومت ايران را در دست دارند. تلاش‌هاي ما براي مهار جنوني که از اين حکومت منشأ مي‌گيرد و براي جلوگيري از دستيابي آنها به سلاح‌هاي هسته‌اي از اهميتي حياتي براي امنيت و بهزيستي براي مردم آمريکا برخوردار است.»
او در ادامه گفت: «اينها آدم‌هايي هستند که ما را شيطان مي‌پندارند. آمريکا براي آنها يک نيروي شيطاني است که بايد از بين برده شود. اين چيزي است که آنها به آن معقتدند و لازم است ما با اين واقعيت رو به رو شويم.»
«روراباکر» علي‌رغم بيان اينکه تحريم‌ها به تنهايي عليه ايران کارساز نيستند گفت آمريکا بايستي تمامي اقدامات، غير از تقابل نظامي را براي مقابله با ايران انجام دهد. او گفت تحريم‌ها، مطمئنا يکي از اين اقدامات هستند.
نماينده کنگره آمريکا ادعا کرد: «دومين بخش به نظرم اين است که دل به دريا بزنيم و درک کنيم که در عصر هسته‌اي، ما گاهي لازم است دست به اقدام عليه حکومت‌هايي بزنيم که الزاماً نمي‌خواهيم آنها را به هم بريزيم. ما بايد اقدام کنيم، و اقدام هم لزوماً به معني فرستادن نيروهاي آمريکا براي رويارويي نظامي نيست. به جاي آن طرحي هست که من بسيار مفتخرم در طراحي آن ايفاي نقش کردم و به «دکترين ريگان» معروف شد. اين طرح بر اين اساس استوار بود که برويد و تلاش کنيد بفهميد دشمنانِ دشمنان شما چه کساني هستند و بعد به آن افراد کمک کنيد تا کار مبارزه را براي شما انجام دهند. »
وي با بيان ادعاهاي مداخله‌جويانه گفت: «ما مردمي در آنجا داريم که مي‌توانيم با آنها همکاري کنيم. اکثريت مردم ايران حکومت اين کشور را دوست ندارند. اگر هدف ما جلوگيري از دستيابي اين حکومت به سلاح‌هاي هسته‌اي است، لازم است که ما علاوه بر وضع تحريم‌، اقداماتي فراتر از آن هم انجام بدهيم.»
او در ادامه گزافه‌گويي‌هاي خود ادعا کرد: «ما بايد به سمت اين پارسي‌هاي جوان که از حکومت متنفر هستند و مي‌خواهند در صلح زندگي کنند دست دوستي دراز کنيم. بياييد به سمت بلوچ‌ها دست دوستي دراز کنيم، آنها مردمي هستند که در ايران مورد ظلم قرار گرفته‌اند. به سمت کردها دست دوستي دراز کنيم-شمار کردها در ايران از عراق بيشتر است. و بعد، آذري‌هايي هستند که فکر مي‌کنند مورد ظلم قرار گرفته‌اند و بخشي از همان آذري‌هاي آذربايجان هستند.»
روراباکر در ادامه اين ادعاها اضافه کرد که آمريکا مي‌تواند با «طيف وسيعي» از مردم ايران که از حکومت اين کشور متنفر هستند، همکاري کند.
اين نماينده ايالت کاليفرنيا خردادماه سال جاري هم از حملات تروريستي گروه داعش در تهران حمايت کرده بود.
وي گفت: «اخيراً شاهد حمله به ايران بوده‌ايم و حاکميت ايران معتقد است که نيروهاي سني آنها را هدف حمله قرار داده‌اند. من مي‌خواهم اين نکته را مطرح کنم و ببينم شما چه فکر مي‌کنيد. آيا اين خوب نيست که در نهايت کاري کنيم که آمريکا از سني‌هايي حمايت کند که به حزب‌الله و شيعه‌هايي که براي ما تهديد هستند، حمله مي‌کند؟ آيا اين اقدام خوبي نيست؟»
نماينده کنگره آمريکا اضافه کرد: «اگر خوب است، شايد ترامپ بتواند اين را راهبردش قرار دهد که با توجه به اينکه دو سازمان تروريستي در کار هستند، از يک گروه عليه گروه ديگر حمايت بکند.»
وي در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: «شايد اين ايده مناسبي باشد که ما کاري کنيم که تروريست‌هاي راديکال مسلمان با يکديگر درگير باشند.»
«دينا روراباکر» که بين سال‌هاي 1981 تا 1988 خطابه‌نويس رونالد ريگان، رئيس‌جمهور اسبق آمريکا بوده اين اظهارات را در نشست روز پنجشنبه، 20 خردادماه در کميته امور خارجي مجلس نمايندگان آمريکا مطرح کرد.
20 مهر 1396 - 07:53:46 ب.ظ
AryaNews.com ©