نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رئيس مجلس ايالت بلوچستان پاکستان بر توسعه روابط با ايران تاکيد کرد
رئيس مجلس ايالت بلوچستان پاکستان بر توسعه روابط با ايران تاکيد کرد
خبرگزاري آريا - شيراز- ايرنا- رئيس مجلس ايالت بلوچستان پاکستان در ديدار با استاندار فارس در شيراز بر توسعه روابط دوجانبه با جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد.

به گزارش ايرنا، راحله حميدخان دراني روز پنجشنبه در ديدار با اسماعيل تبادار استادار فارس افزود: همکاري هاي مشترک ايالت بلوچستان و استان فارس نيز بايد در زمينه هاي اقتصادي و دانشگاهي مورد توجه باشد.
وي با اشاره به ظرفيت هاي ايالت بلوچستان پاکستان، اين ظرفيت ها را بسترساز همکاري هاي مشترک با ايران خواند و گفت: اين کشور داراي معادن خوبي است و شاهرگ کشور پاکستان محسوب مي شود.
رئيس مجلس ايالت بلوچستان پاکستان با ابراز خرسندي از سفر به استان فارس نيز اظهار کرد: فارس سرزمين بزرگان، شعرا و فرمانروايان بزرگ است و از کودکي مشتاق سفر به شيراز و ديدن اين شهر بودم.
استاندار فارس نيز در سخناني در اين ديدار با بيان اين که ايران و پاکستان داراي ارتباط فرهنگي و اقتصاد ديرينه اي هستند و از لحاظ فرهنگي، ديني و آداب و رسوم به يکديگر نزديک هستند، گفت: ايران و پاکستان مشترکات زيادي با هم دارند و به همين دليل پيوند بسيار مستحکمي ميان دو کشور ايجاد شده است.
اسماعيل تبادار افزود: جمهوري اسلامي ايران به دنبال روابط دوستانه و عميق با همه کشورهاي همسايه به ويژه پاکستان است.
وي با بيان اين که فارس آماده ارتقاي روابط تجاري با ايالت بلوچستان پاکستان و جلب و جذب سرمايه گذاران است، ادامه داد: پيشنهاد مي کنم کارگروهي تشکيل شود و زمينه هاي همکاري دو طرف در حوزه هاي علمي، فناوري، اقتصادي، گردشگري و تجاري را به منظور افزايش همکاري ها ميان استان فارس و ايالت بلوچستان پاکستان مورد بررسي قرار دهد.
استاندار فارس اظهار کرد: استان فارس در حوزه هاي کشاورزي، صنعت، معدن، گردشگري و دانشگاهي داراي قابليت ها و ظرفيت هاي بسيار بالايي است و در يک کلام مي توان فارس را قطب فرهنگي کشور و ايران کوچک ناميد.
تبادار با اشاره به اين که بيش از 160 واحد دانشگاهي با حدود هشت هزار عضو هيات علمي و 200 هزار نفر دانشجو در استان فارس وجود دارند، اظهار داشت: دانشگاه شيراز و دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سطح دنيا مشهورند و از نقاط مختلف استان هاي مجاور و از کشورهاي حاشيه خليج فارس به منظور درمان به شيراز سفر مي کنند.
استاندار فارس با بيان اين که تبادل استاد و دانشجو ميان دانشگاه هاي اين استان و ايالت بلوچستان پاکستان مي تواند از اولويت هاي دو طرف باشد، گفت: هم اکنون نيز دانشجويان خارجي زيادي در دانشگاه هاي فارس به ويژه در دانشگاه شيراز مشغول به تحصيل هستند و تقويت جذب دانشجويان از ساير کشورها در دستور کار قرار دارد.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهي ** انتشاردهنده: سيداحمد نجفي
انتهاي پيام /*
20 مهر 1396 - 07:49:13 ب.ظ
AryaNews.com ©