نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
نمايندگان مجلس آمريکا : خروج از برجام بازي خطرناک ترامپ است
نمايندگان مجلس آمريکا : خروج از برجام بازي خطرناک ترامپ است
خبرگزاري آريا - نيويورک-ايرنا- جمعي از نمايندگان مجلس آمريکا بر پايبندي کشورشان بر برجام تاکيد کردند و خروج از آن را بازي خطرناک ترامپ خواندند.

اکثريت مجلس نمايندگان آمريکا در جلسه امروز (پنجشنبه) بحث و بررسي توافق هسته اي ايران در کميته امورخارجي بر حفظ برجام تاکيد کرده و نسبت به تبعات عدم تاييد آن هشدار دادند.
نمايندگان مجلس آمريکا از شهرهاي مختلف در جلسه امروز ديدگاه هاي خود را در خصوص احتمال عدم تاييد برجام از سوي رياست جمهوري آمريکا دونالد ترامپ بيان کردند.
در اين جلسه برخي نمايندگان با لحني تند از ترامپ انتقاد کرده و از او خواستند بازي خطرناکي را که شروع کرده پايان دهد.
«ديويد سيسيلين» از رود آيلند در نطق خود گفت: رئيس جمهوري داستان را به يک بازي تبديل کرده است. اين يک مسئله جدي است و اينکه بگوييم ايران پايبند نبوده است بدون اينکه مدرکي ارايه کنيم، اعتبار امريکا را تهديد مي کند.
وي به بحث هاي مطرح شده از سوي ترامپ و حاميانش درخصوص رفتار ايران در منطقه اشاره کرد و گفت: توافق هسته اي هرگز قرار نبود به تمامي نگراني هاي ما در مورد ايران پاسخ دهد، بلکه فقط براي اين بود که دغدغه ي هسته اي را رفع کند. وي افزود: داستاني که ترامپ درمورد اين مسئله ايجاد کرده است اعتماد متحدين ما را از بين مي برد.
سيسيلين گفت: ما بايد برجام را با شدت و حدت اجرا کنيم و با ايران در مقابل کارهاي ديگرش در جاي ديگري برخورد کنيم.
«آدريانو اسپايلت» از نيويورک هشدار داد: اگر ما از اين توافق بيرون برويم، روزي که بخواهيم از متحدانمان کمک بگيريم که براي رفع تهديد کره شمالي با ما همکاري کنند ديگر به ما اعتماد نخواهند کرد. مهم است که آمريکا نقش رهبري خود را حفظ کند و به تعهداتش عمل کند.
«تام گرت» از ويرجينيا در مقابل انتقادها به دفاع از ترامپ ايستاد و گفت: قابل قبول نيست که بگوييم اگر روزي ايران به سلاح هسته اي دست پيدا کرد اين تقصير رئيس جمهوري ترامپ بوده است. گرت با حمله به رفتار ايران در منطقه از حضور ايران در افغانستان، عراق و سوريه انتقاد کرد و گفت برجام راه را براي دستيابي ايران به سلاح هسته اي باز مي گذارد و اين مسئله بايد بررسي شده و نقص هاي برجام رفع شود.
در روزهاي اخير دونالد ترامپ از طرف بدنه سياسي امريکا و همچنين متحدان اروپاييش به خاطر مواضع مجادله برانگيزش در مورد برجام به شدت تحت فشار بوده است.
واشنگتن پست گزارش کرده بود، زماني که رکس تيلرسون وزير امور خارجه امريکا، جيم ماتيس وزير دفاع و ديگران در جلسه اي به ترامپ گفتند که ايران به تعهداتش پايبند بوده و نمي توان از تاييد برجام سر باز زد، او به شدت عصباني شده و شروع به داد و فرياد کرده است.
بر اساس گزارش واشنگتن پست، وي به گزارش ها و استدلال هاي اطرافيانش بي اعتماد بوده و باور نکرده است که عدم تاييد برجام به نفع امنيت ملي امريکا نيست.
اطرافيان وي درصدند تا راهي بيابند که ترامپ تصميم گيري را به کنگره واگذار کرده و بار مسئوليت تاييد يا عدم تاييد برجام از دوش او رفع شود.
١٤٢٩*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله فاري
انتهاي پيام /*
20 مهر 1396 - 07:49:12 ب.ظ
AryaNews.com ©